ТО вилкового навантажувача
Навантажувач складається з безлічі складних елементів і вузлів. Щоб він продовжував гарантовано працювати в повну силу, необхідно періодично проводити техобслуговування. Це необхідно проводити для виявлення і усунення несправностей навантажувача.
Багато компаній, що працюють з вилковими навантажувачами, задаються питаннями:
- як часто робити ТО;
- чи є різниця в обслуговуванні електричної і бензинової техніки.
Важливість ТО вилочного навантажувача і його періодичність
Вважається, що оптимально проводити мале технічне обслуговування з частотою в 250 мотогодин та велике з частотою 1000 мотогодин. Крім цього. виставляється часовий відрізок в 12 місяців. Також частота планового ТО вираховується, виходячи з віку навантажувача, показань мотогодин і терміну служби деталей.
Помилка – вважати, що не потрібно проводити ТО навантажувача, якщо він довго стоїть і не працює. Техніка, яка стоїть без експлуатації, приходить в непридатність швидше, тому що, коли навантажувач рухається, механізми і вузли змащуються. Як проводити техобслуговування навантажувачів на бензині
При проведенні ТО бензинової техніки необхідно уважно оглядати кожен робочий вузол і проводити діагностику всіх елементів навантажувача. Також потрібно встановити тип технічного обслуговування, проаналізувавши, скільки мотогодин було відпрацьовано (ТО-1, ТО-2, ТО-3, річне обслуговування).
Виходячи з напрацювання, під час ТО змінюють:
- технічні рідини;
- масла;
- повітряні і масляні фільтри;
- фільтруючі елементи.
В ході ТО елементи навантажувача перевіряються на наявність корозії і деформації. При необхідності підтягуються кріплення, змащуються всі вузли, фіксується стан каретки і роликів щогли та інше.
Особливості техобслуговування електричних навантажувачів
ТО електричної техніки проводиться практично також, як і ТО бензинових навантажувачів. Однак в КПП і двигуні не потрібно замінювати масло, так як у електронавантажувачів немає таких вузлів.
Найкраще проводити техобслуговування кожні 1000 мотогодин або раз в 12 місяців. Окремо потрібно звертати увагу на акумулятори. Важливо стежити за зарядом тягових акумуляторних батарей, щоб рівень не опускався нижче 30%.
Необхідно також тримати рівень електроліту, так як при роботі випаровується багато рідини. Щоб батарея не вийшла з ладу, потрібно доливати дистильовану воду.
Правильне технічне обслуговування навантажувачів продовжить його термін служби, підвищить його безпеку і надійність.