Львів

вул. Єрошенка 28

Безпека при роботі з складською технікою

Безпека при роботі з складською технікою

Без складської техніки неможлива ефективна робота великого складу. Автонавантажувачі і штабелери оптимізують робочий процес і знижують витрати часу на завантаження-розвантаження. Конструкція сучасної техніки направлена на зменшення ризику травм при роботі з нею, але, як не прикро, травми трапляються. Найчастіше недооцінюються фактори ризику, і присутня людська неуважність. У будь-якого виробництва і складського приміщення є свої особливості організації та розташування, свої індивідуальні характеристики умов роботи. Тому кожна компанія повинна розробити власні правила безпеки для роботи на складській техніці.

Як забезпечити безпечну експлуатацію вантажопідйомної техніки.

  • Обладнати достатньою кількістю звукових і світлових сигналів.
  • Розмістити механізми, що блокують мимовільний рух техніки без оператора в кабіні.
  • Навчити оператора правилам експлуатації вантажопідйомної техніки.
  • Оглянути перед початком робіт всі вузли складської техніки на предмет можливих поломок і несправностей.
  • Регулярно проводити ремонт автонавантажувачів і ТО.

Для забезпечення безпеки персоналу при проведенні завантаження по ходу руху складської техніки з вантажем розміщують попереджуючі знаки і огорожі. Ефективним є призначення конкретних працівників відповідальними за безпеку на окремих ділянках об’єкта.

На що звернути увагу для забезпечення безпеки

Пошкодження підлогового покриття, нерівності, вибоїні та тріщини необхідно усувати.
Техніка, з важким вантажем, повинна рухатися по рівній гладкій підлозі. Будь-яке пошкодження покриття в складському приміщенні може стати причиною перекидання техніки. Важливо звернути увагу на надійний і якісний монтаж стелажів. Стелажі зобов’язані витримувати вагу розміщеного на ньому вантажу. Перекидання стелажів призводить до страшних наслідків.
Безпечна експлуатація складської техніки повинна забезпечуватися розробкою комплексного плану заходів, що вживаються. Необхідно організувати регулярний інструктаж з техніки безпеки. Тільки при уважному і професійному відношенні до забезпечення безпеки роботи з вантажною технікою можна ефективно організувати складську роботу і зберегти при цьому життя і здоров’я оточуючих.

Leave a comment

popup button

Залишіть ваш номер телефону, ми вам зателефонуємо