Львів

вул. Єрошенка 28

Вантажопідйомність навантажувачів. Що потрібно знати?

Вантажопідйомність навантажувачів. Що потрібно знати?

Складські роботи переміщення і складування вантажів виконуються, як правило, вилковими навантажувачами. Застосування навантажувача дозволяє виконувати складування вантажів, піднімаючи його на певну висоту і переміщати на значні відстані для розвантаження / завантаження.

Ринок навантажувачів різноманітний, і є можливість вибрати той, який буде відповідати умовам майбутньої роботи. Важливою характеристикою цієї техніки є вантажопідйомність. За цим критерієм навантажувачі ділять на важкі вище середнього, середні і малі.

Положення центра ваги і номінальна вантажопідйомність

Вибираючи навантажувач, слід врахувати кілька критеріїв за вантажопідйомністю:

  • Положення центра ваги вантажів (відстань від передньої стінки захоплення вил по горизонталі до центра ваги вантажу).
  • Номінальна вантажопідйомність навантажувача (встановлена вага вантажу виробником із заданим положенням центра ваги і висотою, на яку може бути піднято вантаж – W1).

 

Максимально допустима вага вантажу змінюється і залежить від відстані між центром передніх коліс і центром навантаження на вила. Тому, не зовсім коректно вважати, що навантажувач має зазначену вантажопідйомність незалежно від положення вантажу на вилах.

У реальності, на діаграмі вантажопідйомності (див. Малюнок) для зручності відображений центр вантажу замість відстані між центром передніх коліс і центром вантажу.

Дана діаграма показує зменшення вантажопідйомності при відстані центру вантажу понад номінального. Криві в діаграмі наведені для різних максимальних висот підйому, тобто при збільшенні висоти підйому зменшується допустиме навантаження.

Вага вантажу – 2,5 т знаходиться в межах нормальної вантажопідйомності навантажувача при висоті стійки в 4,5 м і центр вантажу дорівнює 100 см від передньої стінки вил. На діаграмі слід знайти перетин вертикалі з відміткою центру вантажу в 100 см до верхньої кривої і горизонталі на шкалі вантажопідйомності.

Відповідно до діаграми максимально піднімається вага вантажу при центрі 100 см що складає 1,8 т, а це значить, що вантаж в 2,5 т занадто важкий і навантажувач буде перекинуто.

popup button

Залишіть ваш номер телефону, ми вам зателефонуємо