Як не помилитись при виборі вилкового навантажувача
Вибрати навантажувач не фахівцю досить складно. Адже він не може в повному обсязі оцінити переваги і недоліки існуючих моделей. Щоб уникнути помилок в процесі відбору навантажувача, фахівці рекомендують використовувати системний аналіз. Суть його полягає в розробці спеціальної карти-схеми, що відображає реальні умови експлуатації техніки, її конструктивні характеристики та інші аспекти. Для оцінки якості роботи навантажувача оператори проводять його тест-драйв, механіки, в свою чергу, перевіряють ремонтопридатність машини.
На нашому сайті представлені вилкові навантажувачі Toyota, Mitsubishi, Nissan та інші – газові, бензинові, а також дизельні автонавантажувачі. Основним критерієм вибору спецтехніки повинна стати відповідність тому завданню, для виконання якого вона призначена. Однак часто при виборі навантажувачів виходять з особистих міркувань: «… давайте запитаємо у оператора» або «… старий навантажувач працює добре. Отже, потрібно купити схожий ».
Такий підхід має право на існування. Але найкраще в цьому процесі слідувати порадам професіоналів. Орієнтиром при переговорах з продавцями повинні стати загальні критерії вибору, такі як умови роботи, характер дорожнього покриття, специфіка вантажів і т. д.
Для полегшення завдання розглянемо класичний варіант вилковий навантажувач з противагою і сидінням оператора. Ці рекомендації підійдуть і для інших типів навантажувачів. Спочатку слід визначитися з умовами експлуатації на найближчі п’ять років.
Термін служби навантажувача становить в середньому 6-8 років. При правильному підході період використання техніки вдається продовжити в 2 і більше разів. Сфера застосування навантажувачів досить широка. Це виробничі площі, товарні склади, пакгаузи, навантажувальні естакади, платформи для розвантаження вагонів та відкриті майданчики.
При оцінці можливостей навантажувачів слід враховувати такі фактори:
Техніка, яка призначена для роботи за межами приміщень
- природні умови.
Тут потрібно відповісти на запитання: чи передбачається працювати в вологому кліматі або при температурі нижче нуля?
- стан покриття, по якому буде пересуватися навантажувач (асфальт, гравій, бетон, болото).
- висота перекриттів на закритих дільницях.
- чи використовуються на виробництві хімічно активні речовини?
Для навантажувачів, які використовуються в приміщеннях
- параметри складу.
- маршрут перевезення.
Тут беруть до уваги довжину траси, наявність поворотів, підйомів, спусків і рамп, ширина проїзду, висота перекриттів і розміри стелажів.
- необхідно також слідкувати за вентиляцією.
Важливим технічним параметром навантажувачів є вантажопідйомність. Окрім максимального показника тут необхідно враховувати розміри і положення центру ваги вантажів. Якщо останній розташовується вище стандартного розміру (500 мм), номінальну вантажопідйомність слід перерахувати. Встановлення додаткових підйомних ланок призводить до зниження корисного навантаження на техніку.
У цьому випадку доводиться вибирати більш потужний навантажувач. У нашій компанії можна придбати як новий навантажувач для складу, так і взяти в оренду або купити навантажувач, що був у вжитку, наприклад, навантажувач бу. При аналізі чинників слід звертати увагу на:
- розміри і типи вантажів (палети, рулони, сталеві піддони, залізні бочки).
З плином часу практика вантажно-розвантажувальних робіт призвела до жорсткої уніфікації розмірів вантажів. Довжина робочих механізмів (вил) залежить від різновиду піддонів і коливається в діапазоні від 0,7 до 1,2 м. При виборі навантажувача необхідно враховувати, що чим більше довжина вил, тим більшою повинна бути ширина для робочого проїзду.
- висоту штабелювання;
- вага вантажу;
Обмеження по вазі враховуються при наявності ліфта або експлуатації навантажувача в приміщенні.
- наявність спеціальних вимог при транспортуванні (крихкість або ламкість вантажу, характер поверхні і т. д.).